Mýtický Peloponéz De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 1077723
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1. deň: odlet z Viedne do Atén (priamy let), transfer do oblasti Marathonas a prehliadka miesta bitky Grékov proti Peržanom v roku 490 pr. Kr. Následne navštívite mesto Téby - symbol boja za slobodu mestských štátov proti nadvláde Alexandra Macedónskeho. Ubytovanie v hoteli v okolí mesta Delfy, večera a nocľah.

2. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality Delfy (UNESCO), miesta panhelénskej svätyne s najvýznamnejšou veštiarňou v starovekom Grécku a miesto konania Pýthijských hier (umelecká obdoba športových hier v Olympii). Prechod na polostrov Peloponéz cez skvostný mostný komplex Antirio – Rio so zastávkou v prístavnom meste Patras. Ubytovanie v okolí bývalého náboženského, kultúrneho a športového centra antiky - Olympie, večera a nocľah.

3. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality v Olympii (UNESCO) - miesto konania prvých olympijských hier a múzeum. Popoludní prejdete do Pylosu na prehliadku Nestorovho paláca, ktorý je najzachovalejším palácom z mykénskeho obdobia na Peloponéze a je opísaný v Homérových eposoch Ilias a Odyssea. Výhľad na nádherné pobrežie Costa Navarino. Transfer na ubytovanie v okolí najdôležitejšieho mesta oblasti - Kalamata, večera , nocľah.

4. deň: raňajky, dopoludnia navštívite archeologický areál s mnohými nádherne zachovanými stavbami veľkého klasického mestského štátu Messene (UNESCO). Popoludní nasleduje krátka prehliadka Kalamaty známej produkciou najkvalitnejších olív a olivového oleja. Cesta na juhovýchod cez malebné letoviská Kardamyli a Stoupa do oblasti Limeni/Areopoli, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

5. deň: raňajky, návšteva nádhernej prímorskej jaskyne Diros vrátane plavby člnom po podzemnej riečke vlievajúcej sa do mora. Popoludní cesta cez Gythion do mesta Monemvasia (prezývaného „grécky Gibraltar“), kde vás očarí historické centrum a jediný nepretržite obývaný hrad v Európe, postavený na skalnom masíve v mori, prístupný jediným mostom z pevniny. Následne transfer na ubytovanie v oblasti Mystras/Sparta, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality Mystras (UNESCO), ktorá je nádhernou ukážkou opevneného byzantského mesta z 13.st. Pokračovanie cesty do neďalekej Sparty (bývalý prominentný mestský štát antického Grécka známy svojim vojenským „sparťanským“ štýlom života a výcviku), kde si prezriete zvyšky historického náleziska a hrob spartského kráľa Leonidasa. Popoludní budete pokračovať do prvého hlavného mesta moderného Grécka, Nafplia, ubytovanie v oblasti Nafplio/Tollo, večera a nocľah.

7. deň: raňajky, dopoludnia navštívite unikátny amfiteáter v Epidaure (UNESCO) a svetoznáme Mykény (UNESCO) ako centrum gréckej civilizácie v rokoch 1600 – 1100 pr. Kr. Popoludní budete nasledovať apoštola sv. Pavla do antického Korintu a cez Korintský prieplav sa dostanete do hlavného mesta - Atény. Ubytovanie, večera, večerná prechádzka po historickej štvrti Plaka a nocľah v hoteli.

8. deň: raňajky, panoramatická prehliadka Atén, transfer na letisko a odlet do Viedne (priamy let).Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere o 3 chodoch v hoteloch alebo tavernách vrátane vody a miestneho vína v karafe).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Atény a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, diaľničné poplatky, poplatok za prejazd mostom Antirio – Rio, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.


Oficiálna kategória:
***


Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné popl. 165 €/os., City tax v Grécku 2 €/os. a noc

Priplatky:
za 1/1 izbu 140 €. Balíček vstupov 100 €/ os., transfer z Bratislavy do Viedne a späť 20 €/os.

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,30 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,56 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »