Topoľčianky a arborétum Mlyňany

Destinácia: Slovensko, Nitriansky kraj, Topoľčianky
Kód zájazdu: 1119679
Cena od: 33 €
Príplatky od: 5 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

30.07.2022 1 deň 33 € +5 € autobusová

Popis zájazdu

Zubria zvernica pri Topoľčiankach vznikla v roku 1958 s poslaním prispieť k záchrane Zubra hôrneho pred vyhynutím. V súčasnosti môžu návštevníci v tejto zvernici vidieť zubra európskeho – najväčšieho európskeho cicavca. Dnes sa chová najmä v Poľsku, ale aj v iných chovných staniciach v Európe, no na Slovensku je to iba v zubrej zvernici pri Topoľčiankach. Kaštieľ a zámok v Topoľčiankach bol pre svoju krásu, historickú a umeleckú hodnotu vyhlásený v roku 1970 za národnú kultúrnu pamiatku. Tri renesančné krídla sú v súčasnosti využívané ako hotel s reštauráciou. V južnom klasicistickom krídle je zriadené múzeum s historickým nábytkom. Originalita a jedinečnosť spočíva aj v jeho múzeu, v ktorom sa nachádzajú najkrajšie a najvzácnejšie kusy nábytku, porcelánu a hodín na území Slovenska. Národný žrebčín Topoľčianky je národným centrom chovu a šľachtenia koní na Slovensku. Počas celej jeho existencie pracovníci, jazdci a konce tohto žrebčínu reprezentovali Slovensko na najvýznamnejších národných a medzinárodných chovateľských, či športových podujatiach. Súčasťou Národného žrebčínu je aj hipologická expozícia s množstvom zaujímavých exponátov. Arborétum Mlyňany je špecializované pracovisko Slovenskej akadémie vied, botanická inštitúcia, ktorá spravuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku a jednu z najbohatších v strednej Európe. Súčasťou arboréta je rozsiahly park a budova novoklasicistického kaštieľa z roku 1984.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách zo Žiliny (nástupné miesta: ZA, PB, TN, NM, PN, TT)

- príchod do Viesky nad Žitavou, v ktorej sa nachádza Arborétum Mlyňany s unikátnou zbierkou cudzokrajných rastlín a romantickým kaštieľom

- presun do Topoľčianok, návšteva Zubrej zvernice spojená s kŕmením zubra európskeho

- presun do centra, prehliadka kaštieľa s rozsiahlym anglickým parkom a Národného žrebčína v Topoľčiankach, ktorý právom patrí medzi svetovo najvýznamnejšie žrebčíny.

- odchod do Žiliny o cca 17:00 hod.  

Časový harmonogram programu môže byť upravený podľa otváracích hodín navštívených miest.

Topoľčianky

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »