Historické Brno a jeho tajomné podzemie

Destinácia: Česká republika, Juhomoravský kraj (Brno), Brno a okolie
Kód zájazdu: 1130414
Cena od: 23,90 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

31.07.2021 1 deň First Minute 23,90 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Poďte s nami na zaujímavý výlet do Brna, hlavného mesta Moravy, ktoré je zároveň druhým najväčším mestom v Čechách. Zavedieme Vás do unikátneho tajomného podzemia, kde sa dozviete rôzne príbehy a taktiež do kostnice, ktorá sa považuje za druhú najväčšiu v Európe. Prejdete sa historickým centrom, uvidíte radnicu, Námestie Slobody, renesančný Dům pánů z Lipé,...
Neobídete ani jednu z top atrakcií mesta a tou je katedrála sv. Petra a Pavla, ktorá vyniká svojim nádherným barokovým interiérom a 84 metrov vysokými vežami.
Okrem prehliadky mesta Vás zavedieme do tajomného podzemia priestorov Labyrintu pod Zelným trhom, kde na Vás čaká historický podzemný svet s rôznymi zákutiami stredovekých chodieb a sklepov. V podzemí sa dozviete o tienistých stránkach života v dávnych dobách, o klietke bláznov a o tom, aký osud čakal nepoctivých remeselníkov, kupcov a obchodníkov.
Uvidíte nielen alchymistické laboratórium, ale aj historický pranier. V prípade záujmu môžete navštíviť druhú najväčšiu kostnicu v Európe, v brnenskom kostole sv. Jakuba. Nachádza sa tu vyše 50.000 kostrových pozostatkov, ktoré tu boli ukladané počas obdobia moru, cholery alebo z doby 30-ročnej vojny,... Odchod z Brna vo večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu CK
prehliadku Brna
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 5 € /osoba  ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
vstupné Labyrint pod Zelným trhem - 160 KČ / dospelá osoba
vstupné kostnica sv. Jakuba - 140 KČ / dospelá osoba
nástupné miesta a príplatky: 
Nitra - 5 € (garantovaný zvoz)
Sereď  - 5 € (garantovaný zvoz)
Trnava - 5 € (garantovaný zvoz)
Bratislava - 0 €
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / osoba / deň
odporúčame zameniť si peniaze na české koruny !!!
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Brno a okolie

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,03 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »