Bojnice - klenot regiónu Horná Nitra

Destinácia: Slovensko, Trenčiansky kraj, Bojnice
Kód zájazdu: 1153107
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Zámok Bojnice patrí k najkrajším a najnavštevovanejším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Pôvodne drevený hrad sa rozvinul zo staršieho hradiska, postupne bol budovaný z kameňa a neskôr dostal charakter renesančného zámku. Súčasťou areálu zámku je aj prírodná travertínová jaskyňa a rozľahlý park so slávnou Lipou kráľa Mateja, ktorá bola vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Národná zoologická záhrada Bojnice, otvorená 1.apríla 1955, je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Ako jediná štátna zoologická záhrada prezentuje kolekciu zvierat z celého sveta, pričom je v nej umiestnených viac ako 430 druhov s celkovým počtom viac ako 3 500 exemplárov. Areál zoologickej záhrady sa nachádza v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách z Bratislavy (nástupné miesta: BA, TT, PN, NM, TN, BN).

- príchod do Bojníc, prehliadka rozprávkového Bojnického zámku, ktorý je právom označovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok na Slovensku.

- návšteva Národnej zoologickej záhrady Bojnice resp. vyhliadkovej veže Čajky, ktorá sa nachádza v horách nad mestom Bojnice a poskytuje nezabudnuteľný výhľad.

- odchod do Bratislavy o cca 18:00 hod.

Bojnice

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »