Sicília

Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Palermo, katedrála Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Palermo, katedrála Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Palermo, divadlo Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Palermo, divadlo Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Etna Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Etna Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Etna Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília, Taormina Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Kalábria, Tropea Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Kalábria, Tropea miestna produkcia Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília pohlad z Taorminy v pozadí Etna Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Siracusa Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Palermo Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília olivy Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Taormina Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Etna Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Kalábria Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Taormina Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Palermo Poznávací zájazd s kombinovanou dopravou Taliansko Sicília Siracusa
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1201972
Cena od: 745 €
Príplatky od: 130 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.09.2022 9 dní Last Minute 745 € +130 € kombinovaná

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Strávte s nami aktívnu dovolenku na sotrove Sicília. Užijete si mesto Palermo, kde sa v dokonalom súzvuku snúbia arabské, normandské a byzantské architektonické prvky, , prezriete si jaskyňu Dionýzovo ucho, zažijete dobrodružstvo na najvyššej aktívnej sopke v Európe a mnoho ďalšieho.


Ubytovanie: 6x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 6x raňajky

 

Neapol - Palermo - Monreale - Siracusa - Catania - Etna - Alcantara - Taormina - Liparské ostrovy - Tropea - Capo VaticanoDoprava:
kombinovaná - letecká a autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska autobusom v neskorých večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň – popoludní príchod do Neapola a nalodenie na trajekt, ubytovanie v 2-4 lôžkových kajutách.

3. deň – predpoludním vylodenie v hlavnom meste Sicílie – Palerme, v ktorom sa spája arabská, normandská a byzantská architektúra do jedného celku. Prehliadka stredovekého centra mesta - kráľovský palác so známou podzemnou kaplnkou Capella Palatina, katedrála, radnica, kláštor kapucínov s katakombami. Odchod do Monrealu, prehliadka katedrály s nádhernou mozaikovou výzdobou v interiéri. V popoludňajších hodinách transfer do mesta Siracusa, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, prehliadka mesta Siracusa, ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii a dodnes sa v ňom nachádza mnoho antických pamiatok. Prehliadka Neapoli – nového mesta a archeologického parku s jaskyňou Dionýzove ucho, zachovalým gréckym divadlom a pozostatkami rímskeho amfiteátra. Návšteva ostrovnej časti mesta Ortygia, ktorá je pôvodným stredovekým centrom s mnohými palácmi. Popoludní odchod do Catanie, ktorá leží na úpätí Etny, prehliadka katedrály, univerzitného námestia, rybieho trhu a mnohých ďalších zaujímavostí. Vo večerných hodinách ubytovanie.

5. deň – raňajky, celodenný výlet do oblasti Etny, najväčšej aktívnej sopky v Európe. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 m. Návrat do hotela a nocľah.

6. deň – raňajky, odchod z Catanie, cestou zastávka v Alcantare – riečny park, kde rieka Alcantara po mnohých sopečných eróziách vytvorila úchvatné tiesňavy. V najužších miestach dosahujú kolmé lávové steny výšku až 20 m. Príchod do Taorminy, malebného mesta, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta a zachovalého gréckeho divadla. Ubytovanie a nocľah.

7. deň – raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívne výlet loďou na Liparské ostrovy – ostrov Vulcano. Možnosť okúpať sa v liečivých sírnych prameňoch, v prírodných teplých morských minerálnych prameňoch alebo vystúpiť priamo ku kráteru polovyhasnutej sopky.

8. deň – raňajky, transfer zo Sicílie do južného Talianska, do mestečka Tropea – perly Kalabrie, ktoré ponúka mnoho zachovalých historických pamiatok, prírodné scenérie s nádhernými vyhliadkami a pravú atmosféru južného Talianska. Cestou zastávka v Capo Vaticano, oblasť s nádhernými vyhliadkami na Tyrrhenské more a neďaleké Liparské ostrovy. Večer ubytovanie, nocľah.

9. deň – raňajky, odlet do Bratislavy.


Poznamka: septembrový termín je organizovaný v opačnom poradí.


V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 95 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 15 EUR/os., palivový príplatok 20 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 135 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 230 EUR/7 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 175 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz BA bez príplatku, NR, TT - 3 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 6 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 8 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 9 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »