Alpský okruh a Bodamské jazero

Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Taliansko Dolomity Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Friedrichschaffen Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Innsbruck Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Mainau Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Mainau Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Meersburg Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Schaufhausen Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Rýnske vodopády Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Dolomity Autobusový pounývací zájazd Alpský okruh Dolomity
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 956586
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky


Innsbruck - Schaffhausen - Mainau - Meersburg - Friedrichshafen - St. Gallen - Vaduz - Bolzano - Cortina d´Ampezzo


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod k renesančnému zámku Ambras, prehliadka. Krátky presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, cisársky palác. Program dňa zakončený návštevou jedinečného múzea Swarowski. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktorý je najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, výhliadka. Pokračovanie na kvetinový ostrov Mainau s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun do mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami.  Odchod do švajčiarskeho St. Gallenu, prehliadka historického centra so slávnou barokovou katedrálou, ktorá patrí do zoznamu UNESCO, po prehliadke pokračovanie do hlavného mesta Lichtenštajnského kniežatstva – Vaduz. Prehliadka starého mesta pod kniežacím zámkom týčiacim sa na skale. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, príchod do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, kde je možnosť vyviezť sa lanovkou na Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.  


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »