Alpský okruh

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 991317
Cena od: 545 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.08.2019 8 dní Last Minute 545 € +0 € autobusová
15.09.2019 8 dní Last Minute 545 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň – odchod v skorých ranných hodinách cez Banskú Bystricu, Zvolen, Nitru, Trnavu a Bratislavu do Viedne – prehliadka Schönbrunnu. Navštívime najznámejšie pútnické miesto Rakúska Mariazell a údolím rieky Salzy, raja vodákov z celej Európy sa dostaneme do oblasti Schladmingu.

2.deň – po raňajkách výjazd do Bavorských Álp do Berchesgardenu, vyvezieme sa špeciálnym autobusom na Hitlerovo horské hniezdo Kehlsteinhaus s nádhernou vyhliadkou na Bavorské Alpy, prehliadka miestneho opátstva. Návrat do Rakúska, prehliadka nádherného mestečka Hallstatt, ležiaceho na brehu malebného Hallstatskeho jazera v oblasti Soľnej komory, spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou historickou oblasťou Inneres Saltzkammergut zaradeného do svetového dedičstva UNESCO.

3.deň – nenáročná turistika v Schladminger Tauren alebo v oblasti Dachstein, prehliadka Schladmingu, pre záujemcov návšteva aquacentra. V popoludňajších hodinách návšteva Eisriesenwelt - najväčšej ľadovej jaskyne na svete vo Werfene.

4.deň
– turistika ku trojstupňovým Krimmelským vodopádom, ktoré sú považované za najvyššie vodopády v Európe (385 m). Vystúpame po turistickom chodníku až na terasy s nádhernými priamymi vyhliadkami na vodopády a budeme sa kochať priezračne čistou prírodou. Výjazd pod ľadovec Kaprun s prehliadkou unikátneho technického diela kaprunských vodných elektrární.

5.deň – prechod cez známu cestu Hochalpenstrass k najväčšiemu rakúskemu ľadovcu Pastreze pod najvyšším vrcholom Rakúska – Grossglockner. Turistika pod ľadovcom v oblasti Vyhliadky Franza Jozefa. Prechod do Talianska, prehliadka historického mesta Brixen.

6.deň - mestá južného Tirolska – kúpeľné mesto Merano, vinárske mestečko Lago di Caldaro s múzeom vinárstva a ovocinárstva, Bolzano – prehliadka pamätihodností najväčšieho mesta južného Tirolska

7.deň – talianske Dolomity – výjazd lanovkou na Sass Pordou (s nadmorskou výškou 2.950 m n.m.) v masíve Sella – prechod cez priesmyky Dolomitov do oblasti Tre Cime di Lavaredo, turistika v oblasti. Nočná prehliadka Vilachu a Klagenfurtu, centier Korutánska, nočný prejazd cez Rakúsko.

8.deň – v dopoludňajších hodinách príchod na Slovensko po trase Bratislava – Trnava – Nitra – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok.


Ubytovanie a strava:

Ubytovanie je zabezpečené v hoteloch a penziónoch v Rakúsku a Taliansku. K dispozícii sú dvojlôžkové izby (niektoré izby majú možnosť pridania aj 3. lôžka) a apartmány pre 4 osoby. Polpenzia je zabezpečená priamo v hoteli, resp. v blízkej reštaurácii. Raňajky sú formou švédskych stolov a večere pozostávajú z teplej polievky a hlavného jedla. Hotely a penzióny sú umiestnené v krásnych lokalitách a ponúkajú okrem ubytovacích a stravovacích služieb aj doplnkové služby s možnosťou športového vyžitia a relaxu.


V cene je zahrnuté:

autobusová doprava klimatizovaným autobusom

6 x ubytovanie v alpských penziónoch v Rakúsku a Taliansku

polpenzia (bufetové raňajky a servírovaná večera pozostávajúca z polievky a hlavného jedla)

služby sprievodcu cestovnej kancelárie tričko cestovnej kancelárie DPH (cestovná kancelária je platcom DPH)
poistenie voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

doprava na Kehlsteinhaus v Berchtergadene

vstup do ľadovej jaskyne Eisriesenwelt

návšteva aquaparku v Schladmingu vstup do priestorov Krimmelských vodopádov

doprava ku kaprunským vodným elektrárňam vstup do vinárskeho múzea v Lago di Caldaro

lanovka na Sass Pordoi (2.950 m n.m.)

Cestovné poistenie


Nástupné miesta:

Ružomberok

Banská Bystrica

Zvolen

Žarnovica

Zlaté Moravce

Nitra

Zeleneč

Bratislava

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »