Ostrovy Eptanisa

?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 13 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 9 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 3 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 8 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 2 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 1 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 4 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 5 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 6 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 7 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 10 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 11 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 12 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 14 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 15 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 16 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 17 ?Ostrovy Eptanisa - obrázok č. 18
Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 992711
Cena od: 610 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.09.2019 8 dní Last Minute 632 € +4 € odlet: Katovice letecká
20.09.2019 8 dní Last Minute 647 € +4 € odlet: Varšava letecká
22.09.2019 8 dní Last Minute 633 € +4 € odlet: Katovice letecká
22.09.2019 8 dní Last Minute 634 € +4 € odlet: Varšava letecká
24.09.2019 8 dní Last Minute 626 € +4 € odlet: Katovice letecká
24.09.2019 8 dní Last Minute 643 € +4 € odlet: Varšava letecká
27.09.2019 8 dní Last Minute 652 € +4 € odlet: Katovice letecká
27.09.2019 8 dní Last Minute 655 € +4 € odlet: Varšava letecká
29.09.2019 8 dní Last Minute 641 € +4 € odlet: Katovice letecká
29.09.2019 8 dní Last Minute 647 € +4 € odlet: Varšava letecká
04.10.2019 8 dní Last Minute 649 € +4 € odlet: Katovice letecká
04.10.2019 8 dní Last Minute 658 € +4 € odlet: Varšava letecká
11.10.2019 8 dní Last Minute 610 € +4 € odlet: Katovice letecká
11.10.2019 8 dní Last Minute 624 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

klimatizácia

Popis hotela:
Hotely *** a **
- 7 nocí. Hotely sa zvyčajne nachádzajú mimo centra mesta, niektoré pri mori, niektoré hotely s bazénom. V niektorých termínoch, z dôvodu veľkej obsadenosti hotelov na Zakynthose, možné ubytovanie v apartmánoch (týka sa to iba Zakynthosu).

Izby:
dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou, WC a klimatizáciou.

Upozornenie!
Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o týždenný pobyt na ostrove Zakynthos vo Vami vybranom hoteli.


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Názov zájazdu v poľskom jazyku:
Wyspy Eptanisa
Kód zájazdu:
ZTW

Program:
Zátoka s vrakom lode na Zakynthose • Modré jaskyne • Lefkada - najkrajšie pláže Grécka • filmová Kefalónia • jaskyne Drogarati a Melisanni • pre záujemcov Ithaka • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na ostrove Zakynthos

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Prelet na ostrov Zakynthos v Grécku. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela. Ostrovy Eptanisa čiže sedem Iónskych ostrovov. Počas tohto zájazdu budeme mať príležitosť spoznať štyri z nich. Zakynthos je najobľúbenejším ostrovom. Je známy vďaka Modrým jaskyniam, Zátoke s vrakom lode a korytnačkám Caretta caretta. Kefalónia je najväčším, ale tiež najviac neprebádaným ostrovom. Zelený, hornatý, skrývajúci malebné dediny a fantastické jedlo. Ostrov Ithaka, aj keď najmenší, skrýva príbeh jedného z najväčších gréckych hrdinov. Lefkada je známa vďaka najkrajším plážam ... Čas objaviť všetky štyri!

Deň 2
Po raňajkách sa vydáme na prehliadku ostrova Zakynthos, nazývaného ako "Kvetina východu". Ostrov je známy svojimi piesočnými plážami, vysokými útesmi, blankytnými jaskyňami a korytnačkami Caretta caretta. Tento ohrozený druh roky kladie vajíčka na južných plážach ostrova, tieto miesta sú špeciálne chránené. Počas výletu pôjdeme na vyhliadkovú plošinu Katastari s nádherným výhľadom na záliv Alykanas a ostrov Kefalónia. Následne sa loďkou prepravíme na pláž zátoky Vraku lode, ktorá sa stala fotografickou vizitkou ostrova. Čas na krátky odpočinok na pláži, potom návrat loďou k slávnym jaskyniam (plavba bude prebiehať za priaznivých poveternostných podmienok). Neskôr sa vydáme do lisovne Aristeon, kde budeme môcť ochutnať miestne produkty. Prejdeme tiež dedinkou Exo Chora, kde rastie najstarší olivovník, ktorého vek sa odhaduje na 1500 rokov. Prehliadku ostrova zakončíme návštevou vyhliadkovej terasy, z ktorej sa rozprestiera výhľad na zátoku Vraku lodi. Na konci dňa nás čaká plavba trajektom a prejazd na prenocovanie do okolia Patrasu.

Deň 3
Raňajky. Prejazd na Lelfkadu. Lefkada je jediným ostrovom spojeným s pevninou pomocou umelo vytvoreného násypu. Lefkada je známa najkrajšími plážami na Iónskych ostrovoch. Biele útesy a pláže na západnom pobreží ostrova kontrastujú s modrou farbou vody, ktorá vytvára rozprávkovú krajinu. Ostrov je zelený, zarastený olivovníkmi, cytrusmi a vínnou révou. Mesto Lefkada - hlavné mesto ostrova ležiace pri lagúne, je známe vďaka pastelovým domom. Domy majú tradičnú konštrukciu, prízemie z kameňa a poschodie z dreva, ktoré je navyše prikryté farebným plechom - jediné také mesto v celom Grécku. Objazd ostrova začneme od severného pobrežia, ku ktorému prilieha pevnosť Agia Mavra z roku 1300 postavená Giovannim Orsinim. Následne prechádzka úzkymi uličkami starého mesta Lefkada, kde navštívime jeden z barokových kostolov, kontrastujúci s farebnými budovami. Prejazd do kláštora Faneromeni, ktorý sa nachádza na kopci nad mestom. Z kopca sa rozprestiera nádherný výhľad na Lefkadu a pevnosť. Navštívime tiež vinárstvo Lefkaditiko. Ubytovanie a prenocovanie.

Deň 4
Voľný deň na odpočinok. Pre záujemcov plavba v smere pláže Porto Katsiki, ktorá za svoju výnimočnosť vďačí vápencovému bielemu útesu, ktorý ho obklopuje. Tento útes spoločne s azúrovou vodou sa objavuje na každej druhej pohľadnici z Lefkady. Dostaneme sa tiež k plážam Egremni a Agiofili a uvidíme ostrov Scorpio, na ktorom sa mala údajne opaľovať Jackie Kennedyová.

Deň 5
Raňajky. Prejazd do prístavu a plavba trajektom na Kefalóniu. Návšteva kláštora sv. Gerassima - patróna ostrova. Prejazd do Argostoli - hlavného mesta Kefalónie. Prechádzka promenádou pozdĺž zátoky a návšteva hlavného námestia mesta. Čas na obed v jednej z miestnych taverien (na vlastné náklady). Prejazd k jaskyni Drogarati známej vďaka úžasnej akustike, ktorú testovali Luciano Pavarotti a Maria Callas. Potom návšteva jaskyne Melisanni. Táto mimoriadna jaskyňa odkryla svoju krásu po zemetrasení, kedy vrchol hory vpadol do podzemného jazera. Dnes možno po jazierku plávať loďami a svetlo padajúce zhora vytvára nezabudnuteľnú svetelnú podívanú. Prejazd do hotela v Sami.

Deň 6
Raňajky. Voľný čas na odpočinok. Pre záujemcov - plavba na ostrov Ithaka, podľa Homéra sídlo dávneho kráľa Odyssea, ku ktorému sa cez 10 rokov pokúšal doplaviť po trójskych vojnách. Samotný ostrov je známy svojimi malými zátokami, tyrkysovou vodou a odľahlými plážami.

Deň 7
Raňajky. Prejazd k vyhliadkovému miestu na jednu z najkrajších pláží Iónskeho mora - filmovú Myrtos. Po fotografovaní čas na opaľovanie. Vinutou cestou zídeme k dychberúcej pláží Myrtos, kde sa natáčal film Captain Corelli s Nicolasom Cageom a Penelope Cruz. Z pláže sa vydáme do malebného mestečka Fiskardo. Pri ničivom zemetrasení, ktoré postihlo ostrov v roku 1953, zostalo Fiskardo ušetrené. Po prechádzke čas na obed v jednej z taverien známej vďaka najlepšej kuchyni Iónskeho mora (na vlastné náklady). Medzi fanúšikmi miestnej kuchyne patrí Tom Hanks, Leonardo DiCaprio, Madonna, Jon Bon Jovi a mnoho ďalších. Popoludní prejazd do Pesada, plavba trajektom na ostrov Zakynthos. Ubytovanie v hoteli.

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a transfer: - klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko. - klienti pokračujúci v pobyte na ostrove Zakynthos - transfer do hotela.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.Cena:

Základná cena zahŕňa:
prelet charterovým lietadlom na / zo Zakynthosu, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: raňajky a za príplatok večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).
Základná cena nezahŕňa:
vstupné do navštívených objektov, transfery trajektom, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá a iné osobné výdavky. Fakultatívne výlety. Orientačná cena vstupného, ??plavieb trajektom, služieb miestnych sprievodcov a systému Tour Guide - cca 100 EUR / osoba. (Platí sa povinne na mieste).  


UPOZORNENIE!
Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.  

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »