Malta a Gozo

Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pohľad na mesto Malta a Gozo, poznávací zájazd Malta a Gozo- prístav Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pohľad na prístav Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pamiatky a architektúra Malta a Gozo- pohľad na mesto Malta a Gozo Malta a Gozo Malta a Gozo- pohľad na mesto
Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1327889
Cena od: 1 099 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.10.2024 4 dni First Minute 1 099 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
Majstrovské dielo barokového umenia a architektúry Valletta, stredoveké mesto Mdina, Rabat prešpikovaný katakombami a kláštormi, tradičný maltský folklórny večer, ostrov Gozo s megalitickým chrámovým komplexom, prehliadka zálivu Grand Harbour s opevnenými mestami. Cesta plná farieb, vôní a mimoriadnych zážitkov.
4-dňový, resp. 5-dňový letecký zájazd

Program:
1. deň:
Odlet na Maltu. Po prílete sa presunieme na východnú stranu zálivu Grand Harbour, kde spoznáme tzv. Tri mestá (The Three Cities). Ide o tri opevnené mestá – Senglea, Cospicua a Vittoriosa, chránené hradbami, ktoré vytvorili maltézsky rytieri. Deň plný zážitkov zakončíme tradičným maltským folklórnym večerom.

2. deň:
Dnes sa vypravíme do stredu ostrova Malta. Navštívime netypický kostol v Moste. Ďalej navštívime Mdinu – stredoveké mesto na skalnatej vyvýšenine obklopené opevnením, ktoré sa pýši katedrálou, považovanou za klenotnicu náboženského umenia. Rabat je prešpikovaný katakombami, kláštormi a kostolmi. Presun do juhovýchodnej časti, kde budeme obdivovať koralové jaskyne Blue Grotto, ku ktorým nás miestni odvezú loďou (fakultatívne), ako aj jedinečný chrámový komplex Hagar Qim (UNESCO) a megalitické chrámy Mnajdra (UNESCO). Návrat do hotela.

3. deň:
Stačí nám 30 minút plavby loďou a ocitneme sa na ostrove Gozo – v legendárnom domove rusalky Kalypso, so starými dedinkami, kľukatými cestičkami a neopakovateľnými výhľadmi na krajinu a more ako i pamiatkami neoceniteľnej historickej hodnoty. Medzi ne určite patrí Ggantijja – neolitický, megalitický chrámový komplex, starý 5500 rokov, ktorý je druhým najstarším ľudským náboženským dielom na svete (UNESCO). Spomedzi prírodných lákadiel, medzi najzaujímavejšie patrí „Vnútorné more“ zaliate krištáľovo modrou vodou. Ochutnáme miestne víno a dozvieme sa čo – to o výrobe olivového oleja. Uvidíme citadelu v meste Victoria a budeme mať voľno na nákupy tradičných suvenírov.

4. deň:
Po raňajkách presun do Vallety, pešia prehliadka mesta. Valletta (UNESCO) je majstrovským dielom barokového umenia a architektúry. Uchváti nás Katedrála sv. Jána, Národné múzeum archeológie, výhľady zo záhrad Barraka, palác Veľkého majstra, prepychová Nemocnica rytierov rádu Sacra Infirmeria a iné. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Ubytovanie:
3 x resp. 4 x v hoteli 4*

Stravovanie:
3 x resp. 4 x raňajky

Doprava:
Letecky


Poznámka:
Vo veľkonočnom termíne sa zájazd predlžuje na 5 dní. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. 3 x resp. 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*. Dopravu v destinácii podľa programu. Tradičný maltský večer s večerou a nápojmi. Plavbu loďou na ostrov Gozo. Ochutnávku vína. Vstupy do pamiatok podľa programu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,65 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »