Malta a Gozo s kúpaním

Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1331711
Cena od: 659 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.09.2024 5 dní First Minute 659 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

LETO NA MALTE. Poznávací zájazd s pobytom pri mori. Spoznajte krajinu maltských rytierov pretkanú kresťanskými tradíciami a prírodnými krásami. TO NAJLEPŠIE Z MALTY na 5 dní s odletom z Bratislavy. Nebude chýbať kúpanie v priezračných zátokách a plážach Malty.


Program zájazdu
Deň 1: odlet z Bratislavy na Maltu
Odlet z Bratislavy vo večerných hodinách, po prílet na Maltu transfer súkromným autobusom do hotela, ubytovanie, nocľah.
      

Deň 2: komplex tunelov z 2. sv. vojny - podmorské akvárium - celodenný relax na pláži
Raňajky, celodenný voľný program na kúpanie a relax pri hotelovom bazéne, alebo na pláži 500 m od hotela. Môžete taktiež stráviť deň na najväčšej a najznámejšej pláži Melliah, ktorá sa nachádza 25 minút jazdy autobusom od hotela. Nadšenci podmorského sveta môžu navštíviť Maltské Národné Akvárium, ktoré sa nachádza neďaleko hotela. Možnosť presunu miestnou dopravou na nákupy do Sliemy alebo pre milovníkov histórie prehliadka so sprievodcom: Vojnový komplex tunelov z 2. sv. vojny, Palác Veľmajstra alebo filmové predstavenie, ktoré rozpráva príbeh 7000-ročnej histórie Malty. 
      

Deň 3: celodenný autobusový výlet - nedobytná Valletta a tri mestá
Raňajky, transfer súkromným autobusom do Grand Harbour, presun loďkou, prehliadka troch opevnených miest Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Okrem iného si prezriete najstaršiu maltskú pevnosť St. Angelo, najväčšie anglické námorné delo, či námorné múzeum. Tri mestá sú právom jednými z najvyhľadávanejších pamiatok Malty, návrat loďkou. Prehliadneme si hlavného mesto Valletta, ktoré je najopevnenejším mestom na svete a nebolo nikdy dobyté. Valletta je múzeom sama o sebe. Nachádza sa tu nespočetné množstvo múzeí, kostolov, kláštorov, palácov a hádam každá budova má vzácnu historiu. Pri návšteve mesta nesmie chýbať prehliadka katedrály Jána Krstiteľa s nádhernou zlatistou barokovou výzdobou a dielom Caravaggia zobrazujúcom sťatie Jána Krstiteľa. Vo večerných hodinách transfer súkromným autobusom späť do hotela.
      

Deň 4: celodenný autobusový výlet - čarovný ostrov Gozo a kúpanie
Raňajky, transfer súkromným autobusom na plavbu na ostrov Gozo. Po ceste sa zastavíme (foto zastávka) pri Popeye Village preslávenú muzikálom Pepek Námorník v hlavnej roli s Robinom Williamsom. Následne sa vydáme na krátku plavbu na ostrov Gozo. Po vystúpení z trajektu sa ocitnete vo svete historických dediniek, úzkych uličiek a neopakovateľných prírodných scenérií. Navštívite baziliku Ta´Pinu kde podľa legendy vykonala Panna Mária niekoľko zázrakov. Modlil sa tu aj Pápež Ján Pavol II. a Benedikt XVI. Prezriete si megalitický chrámový komplex Ggantija, ktorý je starší ako pyramídy, či Stonehange. Jeho vybudovanie je do dnešných dní záhadou. Pokocháte sa pohľadom na lagúnu "vnútorné more", ktorá je spojená s morom 80 metrov dlhým skalným tunelom. Na záver prehliadky navštívite mestečko Victoria s citadelou s nádherným výhľadom na ostrov. Budete mať čas na návštevu kadedrály Nanebovzatia Panny Márie, Mramorová Baziliky sv. Juraja, stredovekej väznice či nákupy. V podvečerných hodinách transfer súkromným autobusom späť do hotela, alternatívne na pláž Melliah.
      

Deň 5: celodenný autobusový výlet - podmorská jaskyňa - starobylé chrámy - odlet do Bratislavy

Raňajky, transfer súkromným autobusom na prehliadku očarujúcej jaskyňe Blue Grotto s možnosťou plavby ľodkou do jej útrob. Po plavbe sa vydáme do komplexu najstarších megalitických chrámov Hagar Quim a Mnajdra. V prípade časových možností prechádzka k stredovekej strážnej veži, odkiaľ sa naskytajú panoramatické výhľady na skalnaté pobrežie. V poobedňajších hodinách navštívime netypický kostola v Mdina. Očaria vás medovo-zlatisté farby tohto bývalého hlavného mesta Malty. Súkromným transferom sa presunieme do mestečka Mosta na prehliadku kostola s treťou najväčšou samonosnou kupolou nas svete. V podvečerných hodinách transfer súkromným autobusom na letisko, odlet z Malty do Bratislavy.


Ubytovanie:
Hotel Topaz ***
Príjemný hotel s bazénom 500 m od pláže ponúka 24-hodinovú recpeciu, reštauráciu, pizzériu, bar, kaviareň, automaty na nápoje, herňu, free-Wifi. Klimatizované izby sú vybavené TV, varnou konvicou, hotelovou kozmetikou a vlastnou kúpeľňou s toaletou. Raňajky formou bufetu. Nachádza sa 20 minút jazdy od najširšej pieskovej pláže na ostrove.

Doprava:
Predbežné letové časy:
Bratislava - Malta 19:30 - 21:45 / Malta - Bratislava 21:35 - 23:55 hod.
trvanie letu: 2:15 hod.
    

Cena zahŕňa
letenka Bratislava - Malta - Bratislava
servisné a palivové príplatky 
rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
1 x príručná batožina do 5 kg (40x20x25 cm) 
1x príručná batožina do 10 kg (55x40x20cm)
4 x ubytovanie v 3* hotely s bazénom 500 m od pláže
4 x raňajky formou švédskych stolov
doprava súkromným autobusom v rámci programu
služby slovenského sprievodcu CK
sprievodca je s vami počas celého zájazdu
prehliadky podľa programu bez vstupov
poistenie insolventnosti CK
    

Cena nezahŕňa
prípadné vstupy do múzeí a pamiatok 
lístok na trajekt na ostrov Gozo
pobytová taxa (platí sa na mieste)
     

Orientačné ceny vstupov
výlet loďkou jaskyňa Blue Grotto - 8 €
Hagar Quim - 10 €
katedrála sv. Jána Krstiteľa - 15 €
lístok na trajekt ostrov Gozo 5 €
lístok na loďku Valetta 6 €

Nadpis prvního boxu

Zde se nachází obsah prvního boxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,65 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »